(+48) 58 66 77 823
1
Hot Deal - RABAT 10%

Hot Deal - RABAT 10%

Cena Dnia | BEZPŁATNA ANULACJA.

Cena Dnia | BEZPŁATNA ANULACJA.

Pokój + Śniadanie w NAJLEPSZEJ cenie!

Pokój + Śniadanie w NAJLEPSZEJ cenie!

Pobyt z wyżywieniem|Dłużej=Taniej | RABAT do 15%

Pobyt z wyżywieniem|Dłużej=Taniej | RABAT do 15%

LAST MINUTE - rezerwuj bez karty

LAST MINUTE - rezerwuj bez karty

Atrakcje turystyczne w nabliższej okolicy Hotelu Kuracyjnego

 

PLAŻA W GDYNI ORŁOWO

jest szeroka i piaszczysta. Jest jedną z najczystszych plaż  w tym rejonie. Na szerokości 100 metrów - przy Teatrze na plaży, plaża jest strzeżona i bezpieczna. Nie jest tutaj tłoczno, jak na pobliskiej plaży w Sopocie.

KLIF ORŁOWSKI – REZERWAT KĘPA ORŁOWSKA

Jest to stromy, charakterystyczny brzeg morski znajdujący się na granicy dzielnic Orłowa z Redłowem. Jest to zjawisko unikalne w skali Polski. Wokół Klifu rozciągają się dwie malownicze trasy spacerowe:  trasa nadmorska, trasa leśna - ścieżką można dojść również, do Baterii artyleryjskiej, stanowiącej jedną z atrakcji Orłowa. Natomiast z samego szczytu skarpy można zobaczyć przepiękną panoramę mierzei helskiej lub portu w 

MOLO ORŁOWSKIE

wybudowane  w 1934 roku przez Kompanię Szkolną Batalionu Mostowego Wojska Polskiego z Modlina.  Obecnie 180m długości. 

PROMENADA KOLOWEJ MARYSIEŃKI

nadmorska trasa spacerowa prowadząca od ul. Przebendowskich do mola orłowskiego. Spacerując tą trasą można zobaczyć niezwykła panoramę  Zatoki Gdańskiej, a przy dobrej pogodzie również, Półwysep Helski. Na deptaku stoi słynny pomnik gen. Orlicz- Dreszera. Królowa Marysieńka była żona króla Jana III Sobieskiego , który był jednym z właścicieli Pałacu w  Kolibkach

DOMEK ŻEROMSKIEGO

domek, w którym w 1920 roku Stefan Żeromski wraz z rodziną spędzał wakacje. Jest on jednym z zabytkowych budynków w Gdyni Orłowie. W środku można, również obejrzeć wystawę Pt.  "Życie i twórczość Stefana Żeromskiego". Wstęp bezpłatny, 

ZESPÓŁ PAŁACOWO – PARKOWY KOLIBKI

Jest jednym z niewielu zachowanych na obszarze Gdyni zespołów dworskich. Dawniej była to rezydencja rodów królewskich i szlacheckich m.in. Wejherów, Radziwiłłów, czy Sobieskich.  W jego skład wchodzą: dwór z 1830 roku oraz  kamienno-gotycka stajnia i budynki gospodarcze z II połowy XIX wieku.Pałac otoczony jest przepięknym, barokowym ogrodem ozdobnym z XVIII wieku, parkiem z połowy XIX wieku oraz parkiem leśnym, z którego mamy widok na zatokę.W parku znajdują m.in. Dąb Marysieńki i Grota Marysieńki, od imienia ukochanej żony Sobieskiego.

ŁAWECZKA ANTONIEGO SUCHANKA

jeden z najwybitniejszych polskich malarzy- marynistów. Urodzony 27 kwietnia 1901 w Rzeszowie,  całe swoje życie związał z ukochaną Gdynią.  Pomnik została odsłonięty w maju 2009 roku. Jego autorem jest rzeźbiarz - Zdzisław Koseda. 

TEATR NA PLAŻY

W sezonie letnim (lipiec i sierpień) wystawiane są tam przedstawienia teatralne, wieczory kabaretowe, recitale piosenek i inne ciekawe, plenerowe imprezy artystyczne. 

ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH

Jest to zabytkowy budynek z przeszło ponad pięćdziesięcioletnią historią. Początkowo mieściło się tam Liceum Sztuk Zdobniczych Przemysłu Artystycznego. Poza walorami architektonicznymi tego miejsca, podziwiać można wyjątkowe rzeźby, wystawiane w ogrodzie, autorstwa absolwentów szkoły. 

WIEŻA WIDOKOWA

ma  50 m wysokości, a na wysokości 28 m znajduje się taras widokowy, dostępny dla turystów,  z którego rozciąga się malowniczy i przepiękny widok na Zatokę Gdańską. Taras jest czynny w okresie od 1 kwietnia do 31 października, w godzinach od 8:00 do 18:00 -  przy dobrych warunkach pogodowych. Wstęp jest bezpłatny.  

BATERIA ARTYLERYJSKA

Bateria artyleryjska położona jest na Klifie Orłowskim. Powstała w latach 1947-1948 jako jeden z punktów obrony wybrzeża morskiego, przed atakiem od strony morza. Jest to obecnie najlepiej zachowana w Polsce bateria nadbrzeżna i jedna z najciekawszy atrakcji militarnych w całej Gdyni.

CENTRUM HANDLOWE KLIF

„Klif” to centrum handlowe w Gdyni, przeznaczone dla ludzi, którzy cenią jakość i komfort robienia zakupów. Cechuje go atmosfera daleka od anonimowości, indywidualne podejście do klientów oraz kameralne, nowoczesne wnętrza, które sprzyjają komfortowi zakupów. Znajduje się tam mnóstwo butików, punktów usługowych i gastronomicznych.

CENTRUM HANDLOWE RIVIERA

jedna z największych w Trójmieście galerii handlowych oferująca nie tylko szeroki wachlarz sklepów, ale również restauracje, kawiarnie i kino.  

AKWARIUM GDYŃSKIE

to niezwykłe miejsce w centrum miasta. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu.  Zapraszamy do odwiedzania Akwarium o każdej porze rokuwięcej informacji:  www.akwarium.gdynia.pl

AQUA PARK SOPOT

Aquapark Sopot jako jedyny na Pomorzu zapewnia moc niezawodnych atrakcji. Wszystkie atrakcje znajdujące się na hali basenowej zostały zaplanowane z myślą o klientach w każdym wieku. Dla dorosłych oraz młodzieży: baseny rekreacyjne, whirlpoole, hydromasaże, dzika rzeka, zjeżdżalnie oraz dla najmłodszych: basen ze zjeżdżalnią i zabawkami wodnymi. Kompleks oferuje również  Centrum bowlingu.

CENTRUM NAUKI EXPERYMENT

jest instytucją kultury, której celem jest łączenie nauki i zabawy w atrakcyjną formę spędzania czasu na interaktywnych wystawach oraz poprzez prowadzenie działań komunikujących naukę. Centrum Nauki EXPERYMENT pozwala gościom na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata. Informacje i bilety: www.experyment.gdynia.pl

KOLIBKI ADVENTURE PARK GDYNIA

Niezwykłe miejsce dla nieprzeciętnych ludzi. Stworzone przez pasjonatów mocnych wrażeń, ludzi kochających wypoczynek i sporty na wolnym powietrzu. Nie bojących się ciekawych nowych wyzwań i przygód.
Informacje: www.adventurepark.pl