Atrakcje dla dzieci i dorosłych blisko Hotelu

AQUA PARK SOPOT
(2km od Hotelu)

Aquapark Sopot oferuje niezliczone atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Dla dorosłych dostępne są baseny rekreacyjne, jacuzzi, hydromasaże, dzika rzeka oraz zjeżdżalnie. Dla najmłodszych gości przygotowany jest specjalny basen ze zjeżdżalnią i zabawkami wodnymi. Dodatkowo dla Gości hotelowych zapewniamy kupony rabatowe na korzystanie z tych udogodnień.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://aquaparksopot.pl/

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni
(2km od Hotelu)

Centrum Nauki EXPERYMENT to miejsce, gdzie nauka spotyka się z zabawą. Celem inicjatywy jest połączenie edukacji z rozrywką poprzez interaktywne wystawy i działania komunikujące naukę. Goście mogą aktywnie przyswajać wiedzę, zrozumieć otaczające procesy i rozbudzić swoją ciekawość świata. Interaktywna wystawa to serce EXPERYMENTU, otoczone różnymi atrakcjami, które pozwolą na atrakcyjne przekazywanie wiedzy.

Więcej informacji na stronie: https://experyment.gdynia.pl/

KOLIBKI ADVENTURE PARK (500m od Hotelu)

To miejsce dla odważnych i pasjonatów przygód. Idealne dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Odkryj atrakcje ADVENTURE PARK KOLIBKI na stronie: www.adventurepark.pl

PLAŻA W GDYNI ORŁOWO

jest szeroka i piaszczysta. Jest jedną z najczystszych plaż w tym rejonie. Na szerokości 100 metrów – przy Teatrze na plaży, plaża jest strzeżona i bezpieczna. Nie jest tutaj tłoczno, jak na pobliskiej plaży w Sopocie.

KLIF ORŁOWSKI – REZERWAT KĘPA ORŁOWSKA

Jest to stromy, charakterystyczny brzeg morski znajdujący się na granicy dzielnic Orłowa z Redłowem. Jest to zjawisko unikalne w skali Polski. Wokół Klifu rozciągają się dwie malownicze trasy spacerowe: trasa nadmorska, trasa leśna – ścieżką można dojść również, do Baterii artyleryjskiej, stanowiącej jedną z atrakcji Orłowa. Natomiast z samego szczytu skarpy można zobaczyć przepiękną panoramę mierzei helskiej lub portu.

MOLO ORŁOWSKIE

wybudowane w 1934 roku przez Kompanię Szkolną Batalionu Mostowego Wojska Polskiego z Modlina.

PROMENADA KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI

Nadmorska trasa spacerowa prowadząca od ul. Przebendowskich do mola orłowskiego. Spacerując tą trasą można zobaczyć niezwykła panoramę Zatoki Gdańskiej, a przy dobrej pogodzie również, Półwysep Helski. Na deptaku stoi słynny pomnik gen. Orlicz- Dreszera. Królowa Marysieńka była żona króla Jana III Sobieskiego , który był jednym z właścicieli Pałacu w Kolibkach.

DOMEK ŻEROMSKIEGO

Domek, w którym w 1920 roku Stefan Żeromski wraz z rodziną spędzał wakacje. Jest on jednym z zabytkowych budynków w Gdyni Orłowie. W środku można, również obejrzeć wystawę Pt. „Życie i twórczość Stefana Żeromskiego”.

ZESPÓŁ PAŁACOWO – PARKOWY KOLIBKI

Jest jednym z niewielu zachowanych na obszarze Gdyni zespołów dworskich. Dawniej była to rezydencja rodów królewskich i szlacheckich m.in. Wejherów, Radziwiłłów, czy Sobieskich. W jego skład wchodzą: dwór z 1830 roku oraz kamienno-gotycka stajnia i budynki gospodarcze z II połowy XIX wieku. Pałac otoczony jest przepięknym, barokowym ogrodem ozdobnym z XVIII wieku, parkiem z połowy XIX wieku oraz parkiem leśnym, z którego mamy widok na zatokę. W parku znajdują m.in. Dąb Marysieńki i Grota Marysieńki, od imienia ukochanej żony Sobieskiego.

ŁAWECZKA ANTONIEGO SUCHANKA

Jeden z najwybitniejszych polskich malarzy- marynistów. Urodzony 27 kwietnia 1901 w Rzeszowie, całe swoje życie związał z ukochaną Gdynią. Pomnik został odsłonięty w maju 2009 roku.

TEATR NA PLAŻY

W sezonie letnim (lipiec i sierpień) wystawiane są tam przedstawienia teatralne, wieczory kabaretowe, recitale piosenek i inne ciekawe, plenerowe imprezy artystyczne.

ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH

Jest to zabytkowy budynek z przeszło ponad pięćdziesięcioletnią historią. Początkowo mieściło się tam Liceum Sztuk Zdobniczych Przemysłu Artystycznego. Poza walorami architektonicznymi tego miejsca, podziwiać można wyjątkowe rzeźby, wystawiane w ogrodzie, autorstwa absolwentów szkoły.

CENTRUM HANDLOWE KLIF

„Klif” to centrum handlowe w Gdyni, przeznaczone dla ludzi, którzy cenią jakość i komfort robienia zakupów. Cechuje go atmosfera daleka od anonimowości, indywidualne podejście do klientów oraz kameralne, nowoczesne wnętrza, które sprzyjają komfortowi zakupów. Znajduje się tam mnóstwo butików, punktów usługowych i gastronomicznych.

CENTRUM HANDLOWE RIVIERA

Jedna z największych w Trójmieście galerii handlowych oferująca nie tylko szeroki wachlarz sklepów, ale również restauracje, kawiarnie i kino.