(+48) 58 66 77 823
1
Hot Deal - RABAT 10%

Hot Deal - RABAT 10%

Cena Dnia | BEZPŁATNA ANULACJA.

Cena Dnia | BEZPŁATNA ANULACJA.

Pokój + Śniadanie w NAJLEPSZEJ cenie!

Pokój + Śniadanie w NAJLEPSZEJ cenie!

Pobyt z wyżywieniem|Dłużej=Taniej | RABAT do 15%

Pobyt z wyżywieniem|Dłużej=Taniej | RABAT do 15%

LAST MINUTE - rezerwuj bez karty

LAST MINUTE - rezerwuj bez karty

Historia Orłowa

HISTORIA

Nazwa pochodzi od nazwiska rybaka (niektórzy twierdzą, że żeglarza) Johanna Adlera (po niemiecku: orzeł), który w 1840 r. zbudował u ujścia rzeki Kaczej karczmę a następnie niewielki hotel. W 1870 r. w pobliżu poprowadzono linię kolejową z Gdańska do Koszalina, w Małym Kacku zbudowano stację, co ułatwiło dojazd letnikom, których z każdym rokiem przybywało. W 1871 r. były w Orłowie 2 budynki mieszkalne.

W latach 1906-1907 niedaleko zajazdu „Adlershorst” stanął Dom Kuracyjny, obok zbudowano niewielkie molo i kąpielisko z drewnianymi łazienkami. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości i dostępu do morza, Orłowo stało się jedną z najmodniejszych miejscowości letniskowych, do której przyjeżdżało wiele ówczesnych znakomitości. W 1920 r. spędził tu wakacje Stefan Żeromski. W 1925 r. właściciel sąsiednich Kolibek Witołd Kukowski postanowił rozbudować letnisko na części swojej posiadłości. Przeznaczył na ten cel tereny od ul. Orłowskiej do parku kolibkowskiego. Powstały tu nowe ulice, przy nich wille i pensjonaty (w 1930 r. było ich już ok. 20).

DZISIAJ

Po 1990 roku Orłowo stało się ekskluzywną dzielnicą mieszkaniową z eleganckimi i wysmakowanymi architektonicznie apartamentowcami. Przyjeżdża na wakacje wielu znanych ludzi show-biznesu, sportu, polityki i kultury, a zachwyciwszy się spokojem i pięknem okolicy, przeprowadza się na stałe.

Bliskość centrum Gdyni (4 km), Sopotu (5 km) i Gdańska oraz znakomite skomunikowanie, czyni Orłowo jeszcze atrakcyjniejszym.

ATRAKCJE

Główną atrakcją jest przepiękna morska plaża i wizytówka miasta – molo wraz z traktem spacerowym. Wśród obszarów leśnych wzdłuż linii brzegowej przebiega trasa spacerowo-rowerowa z Gdyni do Sopotu.

Dla miłośników zakupów mamy w najbliższej okolicy centra handlowe – vis a vis ekskluzywny „KLIF” i, oddalone o 4 km, największe w Pomorskiem centrum „RIVERA”, nie tylko z eleganckimi butikami i restauracjami, ale także z placami zabaw  dla najmniejszych oraz kinem.

Atrakcjami dzisiejszego Orłowa jest również:

Adventure Park Kolibki – „park przygody” dla miłośników mocnych wrażeń na świeżym powietrzu.

Wieża Widokowa – z widokiem na całą Zatokę Gdańską i Hel.

Zespół Pałacowo-Parkowy Kolibki – dawniejsza letnia rezydencja rodów królewskich i szlacheckich z pięknym parkiem, miejscem plenerowych imprez kulturalnych i kulinarnych.

Letnia Scena Teatru Miejskiego – przy plaży, na której w lipcu i sierpniu odbywają się przedstawienia teatralne, kabarety i koncerty.

Kościół p.w. Matki Boskiej Bolesnej – zabytkowy obiekt z XVI wieku.

Domek Stefana Żeromskiego  – stara rybacka chata, w której pisarz wraz z rodziną spędzał wakacje. Wewnątrz znajduje się wystawa poświęcona jego twórczości.

Orłowo to wspaniałe miejsce do letniego wypoczynku dla każdego !!

ZAPRASZAMY

Informacje opracowane zostały na podstawie ENCYKLOPEDII GDYNI Oficyny Verbi Causa. Więcej na temat www.verbicausa.pl